کشف تروریست روز گذشته حمله تروریستی اخبار بین الملل

کشف: تروریست روز گذشته حمله تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واردات بنزین در آخرین ماه سال متوقف می‌شود؟

امیدواری جهت توقف واردات بنزین به کشور به قوت خود باقی هست، ولی وقت این اتفاق همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. به طوریکه ابراز امیدواری درمورد وقت توقف وار

واردات بنزین در آخرین ماه سال متوقف می‌شود؟

واردات بنزین در آخرین ماه سال متوقف می شود؟

عبارات مهم : آخرین

امیدواری جهت توقف واردات بنزین به کشور به قوت خود باقی هست، ولی وقت این اتفاق همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. به طوریکه ابراز امیدواری درمورد وقت توقف واردات بنزین از زبان یک مسئول ذیربط هم باعث می شود بعضی درمورد وقت قطعی این اتفاق اظهارنظر قطعی کنند.

به گزارش ایسنا، بعد از بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس امیدواری جهت خودکفایی تولید بنزین در کشور و توقف واردات این فرآورده نفتی رنگ دیگری به خود گرفت. قرار است با تکمیل سه فاز این پالایشگاه روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید شود که سهم فاز یک از این فرآیند، روزانه ۱۲ میلیون لیتر است.

واردات بنزین در آخرین ماه سال متوقف می‌شود؟

مسئولان ذی ربط در بازه های زمانی متفاوت درحالی خبر از توقف واردات بنزین بعد از تکمیل فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس می دادند که نه تنها تولید مستمر بنزین در فاز نخست این پالایشگاه با اختلال مواجه است بلکه تکمیل فازهای دوم و سوم این پالایشگاه با پرسشها مالی دست و پنجه نرم می کند و وقت نهایی تکمیل این فازها مشخص نیست.

در این راستا چندی پیش سعید خوشرو، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد کشور عزیزمان ایران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که دومین واحد جداکننده میعانات پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد فعالیت شود، ممکن است واردات بنزین را متوقف کند. البته این خبر درحالی اعلام شد که طبق آخرین آماری که به وسیله منصور ریاحی، مدیرعامل وقت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام شد کشور عزیزمان ایران روزانه ۱۵ میلیون لیتر بنزین وارد می کند.

امیدواری جهت توقف واردات بنزین به کشور به قوت خود باقی هست، ولی وقت این اتفاق همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. به طوریکه ابراز امیدواری درمورد وقت توقف وار

وی در این مورد به ایسنا توضیح داده بود: آخرین میزان واردات بنزین حدود ۱۴ میلیون لیتر در روز بوده است و با در نظرگرفتن این که میزان مصرف بنزین ۸۱ میلیون لیتر و میزان تولید بنزین ۶۵.۵ میلیون لیتر در روز هست، حدود ۱۵ میلیون لیتر اختلاف تولید و مصرف بنزین در کشور وجود دارد.

آمار ۱۵ میلیونی واردات بنزین و اختلال در بهره برداری فازهای دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس درحالی اعلام شد که هفته گذشته بعضی منابع خبری از توقف واردات بنزین از اول اسفندماه خبر دادند. تیتر “توقف واردات بنزین از اول اسفندماه” از مشروح بیانات اخیر سید محمد رضا موسوی خواه، مدیرعامل تازه شرکت ملی پخش فرآروده های نفتی برداشته شده است که اعلام کرده بود در حال حاضر پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه بالای ۱۰ میلیون لیتر بنزین تحویل می دهد که به زودی به ۱۲ میلیون لیتر خواهد رسید که انشاالله از اول اسفند واردات قطع خواهد شد و به یک موجودی مطلوب خواهیم رسید.

بر اساس این گزارش، چنانچه تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ۱۲ میلیون لیتر هم برسد با توجه به اینکه طبق آخرین آمار فاصله بین تولید و مصرف بنزین در کشور ۱۵ میلیون لیتر است که ممکن است با شروع سال تازه و شروع سفرهای نوروزی شاهد زیاد شدن این فاصله باشیم توقف صد در صدی واردات بنزین در آخرهای امسال رخ نخواهد داد.

واردات بنزین در آخرین ماه سال متوقف می‌شود؟

واژه های کلیدی: آخرین | بنزین | ستاره | میلیون | روزانه | واردات | میلیونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs