کشف تروریست روز گذشته حمله تروریستی اخبار بین الملل

کشف: تروریست روز گذشته حمله تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل روسیه و چین نمی‌توانند دوستان ما باشند / فرمانده هسته‌ای آمریکا

فرمانده ارشد هسته‌ای آمریکا هشدار داد روسیه و چین نمی‌توانند دوستان ما باشند آیا که مسکو و پکن با سرعت اوج به سمت تولید تسلیحات مافوق صوت حرکت می‌کنند و این تهد

روسیه و چین نمی‌توانند دوستان ما باشند / فرمانده هسته‌ای آمریکا

فرمانده هسته ای آمریکا: روسیه و چین نمی توانند دوستان ما باشند

عبارات مهم : روسیه

فرمانده ارشد هسته ای آمریکا هشدار داد روسیه و چین نمی توانند دوستان ما باشند آیا که مسکو و پکن با سرعت اوج به سمت تولید تسلیحات مافوق صوت حرکت می کنند و این تهدیدی علیه ایالات متحده است که اکنون نمی تواند از خود برابر آن دفاع کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه سی ان بی سی، ژنرال جان هایتن، فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا در سمپوزیوم دفاع فضایی و موشکی در آلاباما گفت: شما نمی توانید آنها (روسیه و چین) را دوستان ما بدانید، در شرایطی که آنها تسیلحاتی می سازند که می تواند ایالات متحده آمریکا را نابود کند بنابراین ما باید ظرفیت پاسخگویی را ایجاد کنیم.

هایتن تاکید کرد، پنتاگون ده ها برنامه تولیدی و دفاعی علیه این گونه های تازه تسلیحات در دست دارد. او گفت: ای کاش ۵ یا ۱۰ سال پیش کار روی تسلیحات مافوق صوت را شروع می کردیم لیکن در آن صورت، نگرانی نداشتیم ولی این کار را نکردیم و اکنون باید وارد عمل شویم.

پنتاگون در ماه آوریل قرارداد نیروی هوایی آمریکا به ارزش ۹۲۸ میلیون دلار را به لاکهید مارتین داد تا شمار نامشخصی تسلیحات تهاجمی مافوق صوت تامین کند. این شرکت آمریکایی هم موظف به طراحی، مهندسی، یکپارچه سازی سلاح و پشتیبانی لجستیکی است.

یک سلاح مافوق صوت، موشکی است که با سرعت ۵ ماخ یا بالاتر حرکت می کند و سرعت آن حداقل پنج برابر سرعت صوت هست. این بدان معناست که یک سلاح مافوق صوت هر ثانیه حدود یک مایل حرکت می کند.

روسیه و چین نمی‌توانند دوستان ما باشند / فرمانده هسته‌ای آمریکا

واژه های کلیدی: روسیه | آمریکا | پنتاگون | آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs